دانش ,مشکل ,املاء ,بررسی ,آموز ,املایی ,دانش آموز ,آموز پایه ,دانش آموزان ,دروس دیگر ,هنگام نوشتن ,ارزشیابی مشکلات املایی ,پیشنهاد ارزشیابی مشکل


دانلود پیشنهاد ارزشیابی مشکلات املایی دانش آموز پایه ی پنجم

 

فرمت فایل (word) و قابل ویرایش 

تعداد صفحات 3 صفحه

قیمت 2000 تومان

قسمتی از مجموعه

دانش آموزان اغلب در درس دیکته دچار مشکل هستند و اولیا و معلمان برای حل این مشکل به راههای متفاوتی متوسل می شوند مثلاً پند و اندرز دادن دانش آموز – تحقیر و سرزنش معلم و دانش آموز – افزایش تکلیف شب و غیره.

این روش ها مدتهای مدیدی است که در مدارس مورد استفاده واقع شده اما نتایج مثبتی را در بر نداشته است . من نیز از این امر مستثنی نبوده و در بین دانش آموزان خود با این مشکل برخورد کردم بخصوص دانش آموزی به نام (ک) که در درس املاء بسیار ضعیف عمل می کرد . (ک) در دروس دیگر در حد متوسط بود اما در درس املا نمرات خیلی پایین می گرفت در نتیجه بر آن شدم تا مشکل او را بررسی کرده و ببینم آیا می توانم برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشم ؟

بیان راهکارها، پیشنهادات

برای حل مشکل ابتدا (ک) را مدتی در هنگام نوشتن درس املاء بطور خاص زیر نظر گرفتم و متوجه شدم که در هنگام نوشتن املاء یک حالت اضطرابی دارد که در پاسخگویی به دروس دیگر چنین حالتی در او وجود نداشت . برای ادامه بررسی ها به سراغ پرونده تحصیلی او رفتم و دفتر املاء او را بررسی کردم و به نتایج خوبی نیز رسیدم اینکه بیشتر اشکالات املایی او در تشخیص صداهایی است که چند شکل مختلف دارند .  با بررسی های به عمل آمده متوجه شدم که پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده اند . تک فرزند است و والدین او از سطح سواد بالایی نیز برخوردار نبودند .


جهت دانلود کلیک کنید

منبع اصلی مطلب : دانلود گزارش تخصصی ویژه مسئولین مدارس+دانلود پیشنهاد ارزشیابی
برچسب ها : دانش ,مشکل ,املاء ,بررسی ,آموز ,املایی ,دانش آموز ,آموز پایه ,دانش آموزان ,دروس دیگر ,هنگام نوشتن ,ارزشیابی مشکلات املایی ,پیشنهاد ارزشیابی مشکل
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : دانلود پیشنهاد ارزشیابی مشکلات املایی دانش آموز پایه ی پنجم